Itt a nőnap, ami sokak számára csupán egy kötelező virágvásárlást jelent, de valójában honnan származik és miért ünnepeljük ezt a napot?
A Valentin-nap és az anyák napja mellett a nőnap a virágárusok egyik legforgalmasabb napja, azonban a nőnap ennél sokkal többet jelent, még napjainkban is, amikor a férfi-női egyenjogúság kérdése egyre inkább előtérbe kerül.
A nemzetközi nőnap története több mint száz évre nyúlik vissza. 1857. március 8-án New York-ban tartottak tüntetéseket, melyek az emberibb munkafeltételekért és magasabb fizetésért küzdő textilipari női dolgozók által voltak szervezve. Később, az első hivatalos nőnapi megmozdulásokra 1909-ben került sor az Egyesült Államokban, a Szocialista Párt kezdeményezésére.
Ekkoriban a nőnap még a női munkások jogaiért és a nők választójogáért vívott küzdelemről szólt.
A nőnap azóta nemzetközi jelentőségűvé vált, és minden országban március 8-án ünneplik, mióta Clara Zetkin, a második Nemzetközi Szocialista Női Konferencián 1910-ben erre tett javaslatot. Oroszországban 1917-ben a nők „kenyeret és békét” követelve vonultak utcára. Pár nappal később az orosz cár lemondott, és az ideiglenesen állított polgári kormány szavazójogot biztosított a nőknek. Az ENSZ hivatalosan 1975-ben ismerte el a Nemzetközi Nőnapot, de Magyarországon már 1913 óta megemlékeztek róla.